Sunday 20th May

Wessex Ridgeway

Team Tinkerbell

Felix Stroud-Allen, Shams Wahab, Dan Simmonds, Rich Hull, Gavin Burrough, Chris Chapman

10:07:00

Perry's Prancers

Justin Perry, Graham Hatherway, Neil Cranidge, Edgard Zaldua, Damian Patterson, Lynda Faulkner

10:36:00

JC's Jolly Jaffas

Ian Moore, Paul Russell, Dave Rivett, Barry Jenkins, Nick Summons, John Cowley

11:41:00

Frills & Spills

Jane Ward, Anna Williams, Jill Watson, Lucy Parnell-Ross, Amanda Adams, Julia Slade

12:13:00

Saturday 19th May

Jurassic Quarter 46miles

Debbie

Broadhurst

11:18:53

Stephan

James

11:18:54

Sunday 13th May

Stourhead Immortal 10k – Club Champs Race 4

Sharon

Hutchings

00:43:04

1st Place !!!

Michael

Peters

00:45:51


Lynn

Hutchings

00:46:41


Simon

Lees

00:50:11


Ian

Buckingham

00:50:20


Tim

Cotton

00:52:54


Jill

Watson

00:53:51


Sara

Cross

00:54:00


Jane

Ward

00:56:08


John

Cowley

00:56:08


Sarah

Perrett

01:02:40


OX Half

David

Gedge

01:52:58

Jane

Ward

02:34:13

Jamie

Drennan

03:45:38

OX Light 10k

Jamie

Drennan

01:31:14

Saturday 12th

OX 50

Jamie

Drennan

13:46:58

52 miles

OX Frolic Fours

Jamies Jockstraps

Nick Summons, Stacey Connolly, Anna Williams, Lucy Brown

13:14:54

52 miles

OX Frolic Solo & Dog !

Jason Woods & Benson

05:19:38

26 miles

1st Place

OX Frolic Solo

Lee

Collier

06:24:39

33 miles

Friday 11th May

OX Dark 10k

Lee

Collier

00:52:58

Adam

Frampton

01:02:36

Stacey

Connolly

01:10:36

Kim

Crane

01:13:33

Jamie

Drennan

01:17:53

Sunday 6th May

NDVM – DRRL Race 4

Iain

Trickett

02:34:58

2nd Place

Steve

Rigby

02:59:38


Spencer

Mogridge

03:51:46


Suzanna

Baker

03:59:29

1st 30+ female

Ruth

Readman

04:20:32


Daryl

Davies

04:20:36


Paul

Russell

04:43:32


Kim

Crane

05:34:08

1st marathon

Jane

Ridge

07:07:09

Sweeper

Barry

Jenkins

07:07:09

Sweeper

NDVM Relay

Permantley Perplexed

Nick Summons, Ian Moore, Felix Stroud-Allen, Shams Wahab

03:20:58

Dorset Doddlers 2

Julia Slade, Sharon Hutchings, Lynn Hutchings, Anna Williams

03:24:22

Olympic Rejects

Sarah Perrett, John Willis, Holly Frizzle, Cassie Trim

04:32:38

Dorchester Lions 10k

Emma

Chaloner

01:10:49

Alie

Madders

01:16:01

Saturday 5th May

Brecon Beacons Half Marathon

Debbie

Broadhurst

02:38:52

Martin

Maynard

02:38:53

Jane

Ward

02:56:31

Melanie

Mitchell

03:34:20

Barry

Jenkins

03:34:20

Sunday 29th April

Bad Cow Half Marathon

Lee

Collier

01:46:56

5th Palce

Neil

Cranidge

02:18:42


Alie

Madders

02:29:25


Jill

Watson

02:31:21


Saturday 28th April

Bad Cow – Solo Frolic

Stacey

Connolly

12:07:44

61.3 miles !! 1st Place

Sunday 22nd April

London Marathon

John

Townsend

04:17:27


Jane

Ward

04:57:16


Jenny

Fuller

04:59:46


Alie

Madders

05:08:33


Dave

Rivett

05:55:11


Lee

Collier

06:40:24

aka Paddington !!

Southampton Half Marathon

David

Gedge

01:38:53

Lucy

Parnell-Ross

02:14:50

Jurassic Trail 5k

Anna

Williams

00:34:20

Thursday 19th April

Broad Oak Hilly – Club Champs Race 3

Roger

Teasdale

00:26:18

1st Place

Nick

Brooke

00:27:26

2nd Place

Dan

Simmonds

00:28:43

3rd Place

Sharon

Hucthings

00:29:11

1st Lady

Richard

Hull

00:29:24


Lynn

Hutchings

00:29:38

2nd Lady

Felix

Stroud-Allen

00:29:49


Chris

Chapman

00:31:37


Gavin

Green

00:31:40


Shams

Wahab

00:31:45


Ian

Buckingham

00:31:51


Neil

Cranidge

00:33:13


John

Cowley

00:35:52


Barry

Jenkins

00:35:56


Sarah

Perrett

00:37:32

3rd Lady

Dave

Hurst

00:38:36


Pete

Bond

00:41:23


Flora

Brooke

00:41:32


Mel

Mitchell

00:41:34

Sweeper !!

Sunday 15th April

Marnhull 12k

Iain

Trickett

00:40:57

1st Place & CR !

Philip

Reese

00:48:56

3rd Place

Nick

Brooke

00:50:13


Lee

Collier

00:52:51


Ian

Moore

00:53:03


Sharon

Hutchings

00:54:27

1st Lady

Chris

Fear

00:55:42


Josephine

Child

00:55:55

2nd Lady

Lynn

Hutchings

00:55:59

3rd Lady

Gavin

Burrough

00:56:46


Richard

Hull

00:56:55


Roger

Teasdale

00:57:02


Felix

Stroud-Allen

00:58:44


Shams

Wahab

00:58:58


Paul

Russell

00:59:07


Sara

Cross

01:04:36


Jane

Ward

01:05:40


Richard

Sturman

01:05:40


Neil

Cranidge

01:05:48


John

Cowley

01:08:35


David

Hurst

01:10:14


Sarah

Perrett

01:11:41


Jane

Feather

01:14:07


Emma

Chaloner

01:14:23


John

Willis

01:15:09


Flora

Brooke

01:16:02


Kim

Crane

01:16:42


Alie

Madders

01:16:43


Cassie

Trim

01:27:58


Emily

Moors

01:51:43


Nigel

Legg

01:51:47

Sweeper

Barry

Jenkins

01:51:51

Sweeper

Brighton Marathon

Nick

Reynolds

03:13:05

New PB

Sunday 8th April

Manchester Marathon

Piotr

Sulecki

03:08:58

New PB

Paul

Russell

03:58:49

New PB

Nick

Summons

04:17:11


Exe to Axe

Ruth

Readman

04:36:41

Paris Marathon

Mel

Mitchell

04:51:59

Salisbury 10m

Nick

Brooke

01:06:30

Jemma

Westwell

01:34:12

Flora

Brooke

01:43:56

Pen Selwood 10k

Ian

Moore

00:44:28

Sharon

Hutchings

00:47:18

Lynn

Hutchings

00:47:20

Shams

Wahab

00:49:57

Adam

Frampton

00:52:51

Gerry

Hutchings

00:54:25

Anna

Williams

00:54:51

John

Cowley

00:55:24

Neil

Cranidge

00:55:36

Sarah

Perrett

01:02:36

Ras Dewi San Half

Debbie

Broadhurst

02:13:00

Bournemouth Bay Half

Lee

Collier

01:39:48

Alie

Madders

02:20:04

Bournemouth Bay 10k

Jen

Barker

01:06:49

Monday 2nd April

Easter Bunny 10k

Philip

Reese

00:40:13

Sunday 1st April

Dorset Ooser Marathon

Jason

Woods

04:38:06

1st Place Canicross

Stephan

James

05:30:29


Debbie

Broadhurst

05:30:30


Dorset Ooser Half Marathon

Adam

Frampton

02:36:12

Jill

Watson

02:36:13

Neil

Cranidge

02:36:13

Saturday 31st March

Rotary Quarter Marathon – Club Champs Race 2 / DRRL Race 3

Roger

Teasdale

00:42:18

New PB

Steve

Rigby

00:42:35


Nick

Reynolds

00:42:51


Nick

Brooke

00:43:32


Sharon

Hutchings

00:46:10


Lynn

Hutchings

00:48:34


Nick

Summons

00:50:27

New PB

Ruth

Readman

00:52:17


Julia

Slade

00:53:57


Anna

Williams

00:55:12


Flora

Brooke

01:05:57


Sunday 25th March

Yeovil Half

Duncan

Ward

01:17:26

Nick

Brooke

01:31:32

Piotr

Sulecki

01:34:35

Lee

Collier

01:35:39

Ruth

Readman

01:52:16

Jane

Ward

01:57:40

Anna

Williams

01:58:19

Alie

Madders

02:02:26

John

Cowley

02:07:43

Kim

Crane

02:15:04

Sarah

Perrett

02:14:50

Flora

Brooke

02:25:31

Dave

Rivett

02:25:34

William

Hill

02:29:43

Sunday 11th March

Weymouth Bay 10k

William

Hill

01:08:01

Larmer Marathon

Lucy

Brown

05:28:54

Alie

Madders

06:51:07

Lee

Collier

06:51:07

Larmer 20

Justin

Perry

03:11:15

Saturday 10th March

Dark Larmer

David

Fitzsimon

01:17:38

Jamie

Drennan

01:22:47

Melanie

Fitzsimon

01:55:05

Larmer Half

David

Gedge

01:58:47

Gavin

Burrough

02:14:11

Jason

Woods

02:20:33

Jamie

Drennan

02:22:41

Neil

Cranidge

02:39:36

Debbie

Broadhurst

02:41:49

Larmer 10 (Doggies !!)

Kim

Crane

01:46:31

Larmer 10m

Lee

Collier

01:29:31

Jane

Ward

01:39:14

Julia

Slade

01:43:34

Melanie

Mitchell

01:43:36

Alie

Madders

02:10:03

Sarah

Perrett

02:10:03

Sunday 25th February

Bournemouth 10m – DRRL Race 2

Lee

Collier

01:12:19

Julia

Slade

01:21:41

Jane

Ward

01:26:34

Barry

Jenkins

01:33:16

Mel

Mitchell

01:33:16

Alie

Madders

01:36:03

Sherborne 10k

Duncan

Ward

00:36:01

1st Overall !!!

Neil

Cranidge

00:54:26


Sally

Evans

00:55:20


Sarah

Perrett

01:01:05


Kim

Crane

01:01:34


Sunday 18th February

Chilly 10k

Lee

Collier

00:48:50

AKA – Paddington

Alie

Madders

00:56:41


Sunday 11th February

Lytchett 10m

Nick

Reynolds

01:07:36

Lee

Collier

01:10:49

Nick

Summons

01:23:15

Julia

Slade

01:25:31

Jane

Ward

01:25:56

Melanie

Mitchell

01:30:44

Barry

Jenkins

01:30:45

Alie

Madders

01:38:20

Sarah

Perrett

01:40:17

Ines

Braun

01:47:39

Sunday 4th February

Portland Coastal Half Marathon

Jane

Ward

02:20:40

Portland Coastal 10k

Jill

Watson

00:57:55

Blackmore Vale 5m

Gerry

Hutchings

00:48:07


Claire

Novak

01:24:15

(sweeper)

Blackmore Vale Half Marathon – Club Champs Race 1 & DRRL Race 2

Roger

Teasdale

01:27:27

New PB

Nick

Reynolds

01:29:12

New PB

Justin

Perry

01:35:41


Lee

Collier

01:36:16


Paul

Russell

01:40:47


David

Gedge

01:43:51


Lynn

Hutchings

01:45:09


John

Townsend

01:46:01


Suzanna

Baker

01:48:43


Shams

Wahab

01:50:12


Rachel

Franklin

01:53:48


Nick

Summons

01:57:15


Julia

Slade

01:59:02


Anna

Williams

01:59:03


John

Cowley

02:03:28


Sally

Evans

02:05:07


Neil

Cranidge

02:06:45


Richard

Sturman

02:08:42


Kim

Crane

02:11:52


Alie

Madders

02:13:22


Barry

Jenkins

02:15:39


Laura

Eckett

02:16:21


Jane

Feather

02:25:05


Jane

Ridge

02:50:44

(Sweeper)

Sunday 28th Januaray

Longleat 10k

Jill

Watson

00:54:28


Lee

Collier

00:54:53

Aka – Paddington !!

Jemma

Westwell

00:56:37


Lucy

Parnell-Ross

00:57:41


Alie

Madders

00:59:01


Sunday 14th January

Rough and Tumble 10m

David

Gedge

01:33:39

Jane

Ward

01:47:02

Neil

Cranidge

01:57:03

Saturday 13th January

Dark Moors 10m

Lee

Colier

01:16:21

Jemma

Westwell

01:39:41

Alie

Madders

01:42.37

Kim

Crane

01:44:44

Dark Moors 5m

Lee

Collier

00:34:14

3rd Place

Alie

Madders

00:48:49


Sunday 7th January

South West Club & County Cross Country Champs - Ladies

Sharon

Hutchings

00:25:20

Saturday 6th January

Somerley 10k

Lee

Collier

00:41:05

Alie

Madders

00:56:17

Monday 1st January 2018

Broadstone ¼ Marathon – DRRL Race 1

Steve

Rigby

00:41:48

Sharon

Hutchings

00:43:36

Roger

Teasdale

00:43:43

Nick

Reynolds

00:44:03

Lee

Collier

00:44:06

Nick

Brooke

00:44:26

Piotr

Sulecki

00:44:41

Justin

Perry

00:46:57

Lynn

Hutchings

00:49:48

Paul

Russell

00:50:13

David

Gedge

00:50:22

Jamie

Drennan

00:51:31

Ruth

Collis

00:52:17

Nick

Summons

00:54:22

Gerry

Hutchings

00:55:32

Jane

Ward

00:55:41

Julia

Slade

00:55:41

John

Cowley

00:55:41

Neil

Cranidge

00:57:42

Alie

Madders

00:58:58

Flora

Brooke

01:05:54

Ines

Braun

01:10:43